Poradíme vám, jaký vibrátor si vybrat

Poradíme vám, jaký vibrátor si vybrat

Čvc 2, 2016
5424 přečtení

Vibrátor je dnes naprosto běžný doplněk sexuálního života většiny žen a dívek. Zjistěte proč.

Vibrátor je intimní společník, jenž může nahradit partnera a zajistit uspokojení takovým způsobem, kterému se žádný muž nevyrovná, ani při sebevětším snažení.

Vibrátory totiž nabízejí mnohem propracovanější tvary, které jsou uzpůsobené ke stimulaci konkrétních bodů ženského těla, což žádný muž nedovede. Není to ale tak, že by vibrátory byly jenom pro osamělé ženy bez partnera. Naopak. Vibrátor je možné používat společně s partnerem k okořenění společných hrátek. Pro velkou část žen je také vibrátor prakticky jediným způsobem, jak dosáhnout orgasmu, nebo i opakovaných orgasmů. Při používání vibrátoru totiž žena zažívá zcela jiný druh orgasmu než při klasickém sexu.

Nevíte si rady, jak vybrat správný typ vibrátoru? V tomto článku se zkusíme mezi vibrátory trochu zorientovat.

Vibrátor nebo dildo – jaký je v nich rozdíl?

Pokud si budete vybírat společníka na erotické hrátky, narazíte při výběru kromě vibrátorů také na dilda. Jaký je v nich rozdíl? Vibrátor je pevnější a disponuje elektromotorkem, který zajišťuje vibrace. Je u něj pak možno elektronicky nastavovat intenzitu, sílu a frekvenci vibrací. Oproti tomu dilem je označovaný umělý penis, který elektroniku ani vibrace nemá. Je to tak spíše většinou reálnější napodobenina penisu (záleží ale na konkrétním modelu) a bývá ohebnější.

Anální, vaginální vibrátor, nebo raději oba dva?

Stále ještě nemalá část lidí anální sex nepovažuje za normální sexuální praktiku a brání se mu. Většinou je to dáno neznalostí, protože mnoho z těch, kteří anální sex pomalu a opatrně vyzkoušeli, s ním nemají problém a rádi si ho dopřávají opakovaně.

Při výběru vibrátoru je ale potřeba zvážit, který vibrátor budete chtít vyzkoušet. Anální a vaginální vibrátory se totiž liší, tvarově i vnitřním provedením elektroniky. Jenom proto, abyste ušetřili nějakou tu korunu, není vhodné používat jeden typ vibrátoru univerzálně na obě dvě dírky. Je potřeba se zamyslet, které dráždění je vám příjemnější a podle toho zvolit správný typ. Může to být určitě obtížné, vzhledem k tomu, že mnoho žen stále neví, co a kde je nejvíce vzrušuje, takže je nezávisle těžké poradit nad koupí análního nebo vaginálního vibrátoru.

Který materiál zvolit?

Vibrátory se vyrábějí z různých materiálů, od tvrdého plastu, který velmi dobře přenáší vibrace a je tak vysoce dráždivý, ale zato se tvarově nepřizpůsobí ohybům v ženském těle, což může být škoda, přes měkčí vibrátory ze silikonu až po materiály věrně imitující lidskou kůži.

Tvrdý vibrátor může být pro mnoho žen nepříjemný, tlačivý zejména na citlivých partiích. Na druhou stranu ale některé ženy naopak drsnější dráždění vyžadují.

Nejideálnější je koupit si vibrátorů více. Jeden levnější z tvrdého plastu, který se dá využít na dráždění klitorisu, jeden ze silikonu, což je mezi vibrátory standard a třetí z materiálů napodobujících lidskou kůži (dodávají hodně věrný pocit skutečné soulože). Nejspíše skončíte tak, že budete využít všechny, ale každý na něco trochu jiného.

S voděodolným vibrátorem můžete i do sprchy

Budete-li pořizovat značkový vibrátor, nejspíše bude také voděodolný, je to totiž dne již poměrně standardní vlastnost. Je ale rozdíl mezi voděodolnými a vodotěsnými, takže na to pozor. Voděodolný vibrátor si můžete vzít a používat i ve sprše, není ale moudré ho brát do vany. Proto se při koupi vždycky ujistěte, že je vibrátor voděodolný. Těch vodotěsných pak příliš není.

Jaká je ta správná délka, šířka a tvar vibrátoru?

Volba správných rozměrů a tvaru vibrátoru je tak individuální jsou jednotlivé ženy, takže univerzální rada neexistuje. Nejběžněji prodávané modely mají mezi 17 a 20 centimetry. Výhodnější jsou ale delší vibrátory, které se jednak mohou lépe držet v ruce, ale také máte rezervu – nemusíte délku využít celou.

Co se průměru týče, není špatné zvolit vibrátor s vystouplým žaludem a od něj se postupně rozšiřující. Můžete pak vibrátor zastrčit jen tak, jak je vám příjemné. Dráždění postupně se rozšiřujícím vibrátorem bývá také nejpříjemnější a nejefektivnější. Větší žalud je pak podle mnoha žen příjemný při vnikání do pochvy. Tloušťku je ovšem potřeba volit také v ohledu na materiál vibrátoru. Pokud máte vibrátor s průměrem 5 centimetrů z tvrdého plastu nebo z měkkého materiálu, poznáte ten velký rozdíl.

Kolik do vibrátoru investovat a jaká bude kvalita?

Řídit se výhradně cenou není vhodné u žádného nákupu. Nízká cena neznamená nutně, že vibrátor bude nekvalitní, stejně jako vysoká cena ještě není zárukou vysoké kvality. Značkové dražší vibrátory bývají sice vyrobeny z prvotřídních materiálů a mají špičkový design, ale nemusejí mít tak úchvatné vibrace.

Je také potřeba počítat při nákupem z eshopu s případnými rozdíly mezi reálnou podobou vibrátoru a jeho zobrazovanou fotkou na stránkách sexshopu. Proto je lepší si zvolit takový eshop, který vám na vaši žádost zašle další fotografie, bez okolků vám vibrátor popíše, včetně případných chyb nebo ho dokáže reálně popsat. Obvykle ale platí, že s vyšší kvalitou stoupá také cena.

Z jakých typů vibrátorů si můžete vybírat?

Vibrátory lze rozdělit na typy podle toho, k jakému dráždění jsou určeny. Jednak jsou to klasické vaginální, anální, vaginálně-anální a také vibrátory pro dráždění bodu G.

Druhým klasickým dělením je materiál vibrátoru. Povrch vibrátoru by měl být hladký a neměl by studit, může být lehce chladivý. Měly by také dobře a hladce zajíždět do pochvy nebo zadečku. Pro vibrátory se dnes používají nejmodernější materiály, které jim také propůjčují nízkou hmotnost.

Gelové vibrátory a dilda / Silikonové vibrátory a dilda

Vibrátory z těchto materiálů jsou měkké a dobře přizpůsobivé záhybům těla, dají se také snadno umývat. Na výběr jsou různé tuhosti gelů a také tvarů a barev. Gelových vibrátorů bývá v nabídkách sexshopů si nejvíc.

Plastové vibrátory / dilda

Bývají dostupné v nespočtu barev, tvarů a velikostí. Jsou tvrdé a tím velmi dobře přenášejí vibrace. Patří mezi to levnější, co můžete v nabídkách najít.

Vibrátory z materiálů imitujících lidskou kůži

Tyto speciální materiály jsou na dotek velice příjemné a někdy se téměř nedají rozeznat od skutečné kůže. Takové vibrátory pak dobře přizpůsobují teplotu a také jsou přizpůsobivé ohybům těla. Hodně pohlcují vibrace.

Hodnocení uživatelů: 4.0 (1 hlasů)
Posílám